Jídlo a pití

upraveno 26. června 2011 v Rozličný pokec
Dneska jsem měl tu čest ochutnat svatojánské pivo. Bylo docela dobré, ale hlavně mě přivedlo na myšlenku založit topic na téma, které mají lidé společné bez rozdílu. Tedy najdou se mezi námi tací, kteří posvátnou zásadu "alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" nectí, tak jsem se rozhodl rozšířit diskusi na téma jídlo. Pokud tady daná diskuse již je, tak prosím Aleka, aby jí smazal a zahodil jí na smetiště dějin, ale v opačném případě nechtě diskuse započne. Tématem je cokoliv, co Vás napadne. Co Vám chutná, co jste dnes vypili (snědli). Dějiny pití, vaření. A tak dále, a tak dále....

11819212324

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Jay Trvá to len polhodinu? Nemá sa to nechať zopár hodín vychladiť v chladničke?
  • @Gepeto I kdyby, to není tvoje práce, ale ledničky :-)
  • @Jay doma bezne robim panna cottu. Creme brulee bez flambovacej pistole nie je ono :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @brbr Myslel som skôr ak to nie je v štýle "Nechce sa mi robiť, čo takto čosi jednoduché", ale v štýle "Rýchlo, ide návšteva, dezert do tridsať minút" :) Som si myslel, že Jay naráža na to, že to rýchlo pripraví a je.
  • @Gepeto To potom piskoty zlepene lekvarom :-D
  • @Gepeto Nebo pudink nalitý na piškoty s marmeládou, banánem a rumem. :-) Jinak brownies je taky rychlovka, co jde zvládnout i s krakenem zavěšeným na noze.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Tak abych přidal svou kapkou do poháru. S kamarádem jsem náhodou přišli na pití, které nám dost chutná a ještě nikdy nás snad z toho nebolela hlava. (Což je třeba zrovna u mě dost velký úspěch :-D ) Je to jednoduché, na pohled odporné a a chuťově vynikající. Prostě a jednoduše se smíchá vodka (nejlépe trošku kvalitnější, v míře jaké každý sám holduje (platí ovšem pravidlo čím více, tím více to chutná jako líh) :-D ), do poloviny sklenice zalít pomerančovým džusem (obzvláště dobrý je 100% i s troškou dužiny) a zbytek dolít obyčejnou kofolou. Navrch (nebo spíše dospod? :-D ) ještě dle libosti led. Výsledná barva je docela odpuzující - mnohdy i voda v kanále je světlejší, z čehož vyplývá i název - Kanál. Přeji dobré chuťi. :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Hildegarda To považujem za provizórnu večeru, nie dezert (spolu s plácnutím rajčiny, kečupu, rožku a šunky na tanier) :D To už aspoň medzi ne dať banán a zaliať čokoládou. Ako radí brbr.

    @brbr Akurát tú časť s rumom som nepoznal, vždy som sa uspokojil s banánom a čokoládou. :D Skvelý tip, budem musieť skúsiť.

    @Riokai Ak sa raz v budúcnu na nejakom internáte budem strašne nudiť, skúsim... Znie to zaujímavo.
  • @Riokai A co takhle vinea/top topic s rumem? Barvu to má normální :-) Anebo rum s máslem. Anebo jenom rum (komu smrdí rum, tomu smrdí práce!). :twisted:
  • @brbr Najdivnejšia kombinácia, čo som skúšal bola whiskey s mliekom a vanilkovým cukrom. Prekvapivo to bolo fakt dobré, také ostrejšie Baileys.
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    @brbr Vzhledem k tomu, že Rychlou Univerzální Medicínu nepiji, páč nejsem pirát, tak s nechutí musím odmítnout. I když kdo ví, jak se říká, vyzkoušet se má všechno, tak třeba někdy v trošku pozdější hodině to zkusím. :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Riokai Náhodou vaječný likér s rumom je skvelý. Skvelo vydezinfikuje zapálené Ďasná :D
  • @Gepeto Vydesinfikuje tím, že je slepí k sobě? :-) Já dávám do vaječňáku vodku i rum a stejně je to hrozný lepitlam.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @brbr Tak to máme doma asi inú receptúru. :D Dávame tam iba rum. Ono potom ak má človek zapálené alebo poškodené ďasná, tak je to ako ústna vodas príchuťou vaječného likéru :D Potom z toho ale tie ďasná dosť štípu až stŕpnu.
  • @Hildegarda: Ano bez flambovací pistole je to na houby (tu pětistovku jsem do toho kdysi dal a dobrá investice...)
    @Gepeto: Samozřejmě jsem myslel přípravu... a i tam velká část je jen hlídání trouby.
    Osobně jsem měl vždy největší problém s tím, že mi zůstávaly bílky a dělat sněhové pusinky nebo něco podobně sofistikovaného jsem byl moc líný... a míchané bílky se rychle přejí... :o)
  • Tahle diskuze je smrtící, jdu si udělat alespoň ovocný čaj :D
  • @Jay Bílky jdou přechovávat v mražáku, prý. Já je zatím přechovávám a ještě jsem je nevytáhla. A na rýžový nákyp není bílků nikdy dost. I když pusinky.....mňam
  • @brbr: A tak já vím, že přechovávat to jde,... ale když já si navíc potrpím na čerstvé suroviny. Rýžový nákyp jsem nedělal (a nechystám se na to). Ale jo, vždycky se něco najde, do čeho ty bílky použít... ale mě se přejí. :o)
  • upraveno 19. května 2014
    Ups wrong topic.
  • @Jay Tiez nerada robim jedla, kde mi vyvstanu bielka. Potom rychlo vymyslat, co s tym...ak je to jedno, dve, zamiesaju sa do prazenice na rano.
    Inak prave som pozerala na e-shope flambovaciu pistol za 7 eur. A tu tiez plati, ze cim drahsia tym lepsia, ci je to uplne styri? Treba na to zbrojny pas? :)

    @JoeGyry asi nepoznam vsetky techniky obdivovania zenskeho tela vo vani, ale co to ma s jedlom a pitim? 8-O
  • @Hildegarda Opravil som sa predsa! :D
  • JayJay
    upraveno 19. května 2014
    @Hildegarda: Tak já zbrojní pas nemám, v nejhorším mi přišijou nedovolené ozbrojování... :o)
    Jinak já mám sice "kvalitní" značkovou (asi Tescoma) asi za 500, ale to jsem koupil tenkrát trochu z hecu a myslím, že se dá sehnat levněji a v té kvalitě asi zásadní rozdíl být nemůže...
    ... jinak brutus bylo vidět, jakou pistoli používají "profi",... trochu mi to připomínalo hořák na 50ti kilovou PB bombu, když jsem škrabkal starý nátěr z okenních rámů... :o)
  • @Jay Ja zostanem asi pri tej panna cotte :)
    Kupila som nedavno silikonove formicky s vazkou, lienkami a chrobacikmi, takze v sucasnosti je u nas in trhat a jest nozicky :twisted:
  • @Hildegarda: Hmmm, novou kuchyň hodnlám vybavit formičkami "death star" a "startrekovkými", takže brzy se budu učit zmrzlinu, ale Creme Brulee, to je klasika...
  • neviete niekto, kde sa da zohnat "prava" skorica? vsade maju iba tu cinsku a treba zacat piect na Vianoce :)
  • @Hildegarda Kruci, to je nějaká finta i ve skořicích? Hned se letím podívat, co mám doma, i když se obávám, že na pytlíku bude něco ve smyslu vyrobeno v EU, protože tam to napytlíkovali.

    P.S.: Už se chystáš na perníčky? Byla jsem nucena zakoupit formičku bagru, lokomotivy a auta (traktor už máme z minula). :wall:
  • @Hildegarda Medovníčky jsou perníčky nebo něco jiného. A na rohlíčky je ještě čas ne? Ale mi se to plká, dělám jenom perníčky a pak nějaké hokuspokusy, klasiku berem od mamky :-)
  • @brbr na Slovensku sa robia medovnicky, nie pernicky. Cesto je ine, nedava sa tam v podstate ine korenie ako skorica. Napr http://nanicmama.sme.sk/kolace/medovnicky-makke

    Na rohlicky je casu dost, ale este som ich nerobila, idem na skusobnu davku :)

    Mama tento rok piect nebude. Dala si napiect bratislavske rozteky, tak musim teraz ja :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.