S Jonem souhlasím, takovej chlapec z alžbětinského období :) Ale jinak mě obsazení na reálně vypadajících fotkách mile velice překvapilo. Furt mám ještě před očima toho Tucka stáčejícícho medovinu :)
Jj Jízda Přemysla Otakara II. ... Někde jsem četl, že to byli docela řezníci (ani se nedivim, když sumarizuju kam všade Přemysl táhl):-) Zajímal by mne alternativní konec bitvy na Moravském poli... Třeba by to bylo naopak a Češi by nakonec ovládli i rakousko :-O ... sorry za OT
To je sice pravda, ale zatímco například pro rytíře bylo alespoň zpočátku nečestné jiného rytíře v boji zabít (částečně ovšem i proto, že se tím připravil o výkupné), nebylo mu proti mysli v případě sporu vypálit protivníkovu vesnici, aby jej připravil o výnos z ní.
Komentáře