Jarla: Tak úplně teoreticky by to asi šlo, ale jen v případě,že by Elii na manželovi vůbec nezáleželo. i tak by sice necítila žárlivost, ale bála by se (o postavení, potažmo o život) a byla by naštvaná (že jí nasazuje před všemi parohy).
Třeba ve filmu Pavilon žen zařídila svému muži mladou nevěstu jeho původní žena, protože už se jí z něj zvedal kufr a chtěla mít pokoj. Řekla mu, že už mu porodila syna a pečovala o něj,takže teď chce mít klid,tě noha, tvá máňa, tady máš tuhle holku, já jdu spát, dobrou... :-)
Jednou jsem viděla nějaký dokument o polygamii, kde tohle uspořádání dvě manželky velmi obhajovaly. První byla vdaná za svého muže a měla s ním malého chlapečka, když její oblíbené sestřenici zemřel otec a hrozil jí pád do chudoby. Tak přesvědčila manžela, aby si jí vzal. V dokumentu líčili, jak je to super, že jsou spolu, jako když byly malé holčičky, že si vypomůžou a hlavně, že si rozdělily plnění manželských povinností, takže už to není tak úmorné. A pán domu připustil, že on prostě naznačí, že je čas povinnosti plnit, ale už nerozhoduje o tom, která půjde "do rachoty". Takže bylo evidentní, že ty holky mají citový vztah spolu a manžel je pro ně jen zaměstnavatel a kdyby jim ho vyměnili, bude jim to celkem jedno :-)
To klidně mohl, ale ty dvě by se servaly a rozcupovaly na místě...ovšem pokud by se nespikly proti němu a "neosladily" život jemu a to patřičně :-) Takové jsme my ženušky. Která z nás by chtěla být první manželka, když si chlap dotáhne druhou a která by chtěla být druhou, když chlap stále miluje a spí s tou první ? Ruku na srdce holky?
Gardien: Jak myslíš. Upozorňuju ovšem, že můj kult zná mnoho svátků, např. svátek dobrého vína, svátek dobrého masa a minimálně třikrát týdně svátek páření. Vše s volnem a proplaceno řádem flankeritů.
Ja som zo severu.... Moje zvyky mi velia každeho kto pride pohostiť mäsom, medovinou a ponuknuŤ teple miesto u krba... Ale...možno by som mohol služiť jemu mnohych tvari spoločne obetovať tebe.. len potazka... maš aj ženske prívrženkyne?
Komentáře
Třeba ve filmu Pavilon žen zařídila svému muži mladou nevěstu jeho původní žena, protože už se jí z něj zvedal kufr a chtěla mít pokoj. Řekla mu, že už mu porodila syna a pečovala o něj,takže teď chce mít klid,tě noha, tvá máňa, tady máš tuhle holku, já jdu spát, dobrou... :-)
Jednou jsem viděla nějaký dokument o polygamii, kde tohle uspořádání dvě manželky velmi obhajovaly. První byla vdaná za svého muže a měla s ním malého chlapečka, když její oblíbené sestřenici zemřel otec a hrozil jí pád do chudoby. Tak přesvědčila manžela, aby si jí vzal. V dokumentu líčili, jak je to super, že jsou spolu, jako když byly malé holčičky, že si vypomůžou a hlavně, že si rozdělily plnění manželských povinností, takže už to není tak úmorné. A pán domu připustil, že on prostě naznačí, že je čas povinnosti plnit, ale už nerozhoduje o tom, která půjde "do rachoty". Takže bylo evidentní, že ty holky mají citový vztah spolu a manžel je pro ně jen zaměstnavatel a kdyby jim ho vyměnili, bude jim to celkem jedno :-)
Ale pořád do toho nezapadá třeba povídka č.15, kde má Rhaegarek 2 milující spokojené manželky, co :-D
Do bitky o Rhaegara by se ještě připojili Cersei a Connington... On to byl vlastně chudák. :-D
Ale...možno by som mohol služiť jemu mnohych tvari spoločne obetovať tebe.. len potazka... maš aj ženske prívrženkyne?