Vždyť se na USA podívejte. CO tam mají? 90% lidí tam je naprostý odpad společnosti. Vymyté mozky nejhorší kategorie. Pořád tam plácají o jakési svobodě, ale to je možnost svobodně mluvit ne svobodně něco dělat. Dokud lidé mohou mluvit neudělají nic. Když se v USA dostanete do jakéhokoli problému NIKDO vám nepomůže. Jsou to sobečtí nevychovaní idioti se sklony k megalomanství a absolutismu. USA je nejhorší země na světě která zničila celý (více méně)funkční model společnosti. Jen se na ně podívejte. A na chvíli se zamyslete co kdy JÚESEJ udělali dobrého. Nic. Chcete říct že se přidali k válce proti Hitlerlandu? Přidali se až po vybombardování Pearl Harbor. A ty jejich vlastenecký kecy? Humus. I tak debilní země jako Francie je lepší než USA.
Jestli ten patriotismus není tak silný v USA jenom proto, že se zemi (sice iluzorně, ale stále) daří. Jsou na špici vývoje a mají být na co hrdí. Něco jako Británie v době kolonizace, kdy Angličan byla vysněná národnost. Nebo za Hitlera se vyrojilo taky plno německých vlastenců, bránících svou nadřazenou rasu.
Přece se nenecháš ovlivnit jednou ženskou, jdi ty. ;-) Mimochodem, co se ti na té myšlence nelíbí? Myslím, že platí univerzálně pro všechny země, nejen pro Ameriku. Nebo myslíš, že ne?
flanker: Jistě, je to otázka měřítka. Asi se neshodneme v názoru co je dělá/nedělá nejlepšími. U mě je to tak, že nejúspěšnější = nejlepší. V tomhle směru USA nemá konkurenci.
E.Y.: to je silně zkreslené, generalizující a tudíž nepřesné.
A heavy má samozřejmě pravdu. Snaha o dosažení cíle být nejlepší není nic špatného. A znovu opakuju, že u nás by takový způsob myšlení jen prospěl.
Já chci, aby moje země byla dobrá, aby mi zajistila dobrý místo pro život, pro práci, nebyla moc chudá, aby v ní vzdělání za něco stálo.
Když budu mít pocit, že něco nedělám dobře budu to chtít dělat lépe než to dělám, ne lépe než to dělají jinde na světě, měřítkem je mi spíš soutěžení sám se sebou když nejsem se sebou spokojen. Nejlepší země na světě, to je tak pitomý, že se to příčí lidskýmu rozumu.
Nevada: zase ale nejúspěšnější v čem? Ve sportu? Ve vzdělání? Ve vědeckým pokroku? V délce života? V nákladech na zdravotnictví? V míře chudoby? V míře korupce?
BTW ve filmu Děkujeme že kouříte narazí Aaron Eckhart na podobnej problém a krásně odpoví, proč je taková otázka nesmyslná.
Hlavní problém s americkým seriály bude asi ten, že nejsme američané. Nejsme cílová skupina. Takže jim nepřejeme jejich úspěch, protože je to náš neúspěch. Všichni na světě nemohou být úspěšní, bohatí a slavní.
Země, kde můžete mít plnej barák zbraní a chodit do práce s pistolí v ruce (i když pracujete jako zametač ulice), ale zavřou vás za bokové kalhoty pro pohoršování, nebude už z principu nejlepší. Mi se stačí podívat na Borata, Crash nebo i toho Bruna a vidím, jak rasističtí a homofobní jsou. Jistě, ne všichni, ale většina jo. Nejlepší neznamená nejsilnější ani nejmocnější, jak už bylo řečeno. Řím byl vskutku mocný, ale nebyl nejlepší. Žádná země nemůže být nejlepší. Jen se tomu může trošku přibližovat a to budou vždy malinké země jako San Marino, kde je málo lidí (=méně sporů, menší mocenské ambice...) a ne takovéto obrovské země. Co mě rozesmálo bylo, když Mac řekla: "Je to v naší DNA." Opravdu? V DNA? Koho? Vždyť Američani ani nejsou pořádný národ. Sdílí jen stát, ale ne DNA, historii (těch pár set let není žádná historie), dokonce ani jazyk nebo náboženství. Nevím, jakou DNA měla na myslí.. Možná DNA přistěhovalců, kteří většinou byli vyděděnci nebo zlatokopové, a proto se vydali do Nového světa.
Ben Nevis: A přitom já každýmu jednotlivě to přeju. Ať se tomu člověku daří. Ale nesmí mi začít říkat něco jako "je to proto že jsem Američan" (jako v tom vtipu je to proto že jsem Rom). Ten pocit vyvolenosti, samozřejmýho úspěchu od přírody se mi příčí. Američan coby jednotlivec není o nic úspěšnější nebo neúspěšnější než příslušník jinýho porovnatelnýho národa, přesto to má potřebu prohlašovat (stejně jako že je s bohem, i když se ho na to nikdo neptá).
Moc zajímavá debata, řeknu vám. Ano, nadávat na USA je na mnoho hodin, ale tak zase to berte tak, že kdyby nebyla Amerika, nebyl by GRRM. A Stephen King. A William Gibson. A vůbec. Taky se mi nelíbí jejich expanzivní manýry, jenže to se mi nelíbí ani direktorská politika EU. A řecká černá díra. A taky ta španělská, irská a tak dále. To už jsou problémy nám bližší. S tou suverenitou Čech, potažmo Československa či České republiky je to ovšem trochu obtížnější. Z historického hlediska jsme byli suverény v kontextu běhu dějin jen na okamžiky. Jinak jsme byli vždycky pod něčími křídly. Rakousko-Uhersko, protektorát, rudý bratr a teď eurozóna. Souhlas s flankerem, jako jedinci můžeme být lepší sami u sebe, ke své rodině, přátelům a práci, i když nás třeba moc nebaví. Neříkám že se občas necítím jako kretén, když nekradu, nelžu a můžu se svým blízkým podívat do očí, když je výnosnější pravý opak, ale já jsem tím zase hodnotnější pro lidi, kterým věřím a kteří věří mně a to je pro mne velmi důležité. Ostatní nechávám koňovi.
Kdo byl za Habsburků pod čími křídly je na debatu :) A suverenita od roku cca 900 do minimálně 1526 (spíš až 1627) neni okamžik, tolik má česká hrdost... :)
No, Američané tak trochu musí provozovat ty hrátky s vlajkou, hymnou, a "we are the best". Kdyby to nedělali, jak by jinak jako zem drželi pohromadě? Do tří generací zpátky jsou každý odjinud, země od oceánu k oceánu, od pouští po tundru, historických zážitků, co by je jako národ stmeloval, zatím poskrovnu. Taky mi sice některé jejich projevy vlastenectví přijdou lehce legrační, ale pořád lepší, než s..ní do vlastního hnízda, které se praktikuje v některých nejmenovaných zemích střední Evropy (" jsme burani, sto let za opicemi, to děláme špatně, za ono se nám svět směje..").
Skuknuté prvé dva dieli The Newsroom (titulky na HBO sú strašné, niekedy tam úplne vynechali niečo, čo povedala jedna z posátv) -> Miestami som sa začínal mierne nudiť, keď to bolo o tom istom, ale to je možno aj tým, že používali slovné obraty na moju mladosť zložité a aj ich polovicu som len-tak-tak stihol prečítať a v hlave spracovať. Inak to bolo rozhodne zaujímavé, skvelý soundtrack, zaujímavá téma aj to, že používajú pár priestorov a napriek tomu je to skvelý seriál.
amerika bola najlepšou zemou veľakrát. vtedy keď uplatnili myšlienky francúzskej revolúcie do prvej ústavy. vtedy keď ľudia z celého sveta utekali k nim. myslíte, že utekali íri, slováci, česi.... niekam kde bolo horšie? nerobím si ilúzie, rozhodne nie, ale niektoré predsudky sú smiešné. jasne, že ich ego hypertrofovalo, majú to v povahe a mali na to podmienky. ale vety o 90% populácie sú absolútne smiešne. každopádne, seriál je o ideály správneho až dokonalého spravodajstva, nie krajiny. a ja mám sci-fi rád :)
Našiel som nejaký nový seriál Arrow. Ide prakticky o typický Marvelovský námet (hoci Marvel v tom asi nemá prsty) - hrdinovi sa niečo stane a stáva sa vlastne tým superhrdinom. Tu je to nehoda s potopením lode. Vyzerá to však skvele aj s nejakým nádychom mysteriozity a záhady.
Komentáře
Ne to, jestli je Amerika tou nejlepší zemí na světě.
Mimochodem, co se ti na té myšlence nelíbí? Myslím, že platí univerzálně pro všechny země, nejen pro Ameriku. Nebo myslíš, že ne?
E.Y.: to je silně zkreslené, generalizující a tudíž nepřesné.
A heavy má samozřejmě pravdu. Snaha o dosažení cíle být nejlepší není nic špatného. A znovu opakuju, že u nás by takový způsob myšlení jen prospěl.
Když budu mít pocit, že něco nedělám dobře budu to chtít dělat lépe než to dělám, ne lépe než to dělají jinde na světě, měřítkem je mi spíš soutěžení sám se sebou když nejsem se sebou spokojen. Nejlepší země na světě, to je tak pitomý, že se to příčí lidskýmu rozumu.
Nevada: zase ale nejúspěšnější v čem? Ve sportu? Ve vzdělání? Ve vědeckým pokroku? V délce života? V nákladech na zdravotnictví? V míře chudoby? V míře korupce?
BTW ve filmu Děkujeme že kouříte narazí Aaron Eckhart na podobnej problém a krásně odpoví, proč je taková otázka nesmyslná.
Nejlepší neznamená nejsilnější ani nejmocnější, jak už bylo řečeno. Řím byl vskutku mocný, ale nebyl nejlepší. Žádná země nemůže být nejlepší. Jen se tomu může trošku přibližovat a to budou vždy malinké země jako San Marino, kde je málo lidí (=méně sporů, menší mocenské ambice...) a ne takovéto obrovské země.
Co mě rozesmálo bylo, když Mac řekla: "Je to v naší DNA." Opravdu? V DNA? Koho? Vždyť Američani ani nejsou pořádný národ. Sdílí jen stát, ale ne DNA, historii (těch pár set let není žádná historie), dokonce ani jazyk nebo náboženství. Nevím, jakou DNA měla na myslí.. Možná DNA přistěhovalců, kteří většinou byli vyděděnci nebo zlatokopové, a proto se vydali do Nového světa.
A suverenita od roku cca 900 do minimálně 1526 (spíš až 1627) neni okamžik, tolik má česká hrdost... :)
Teším sa na ďalšie dva....
nerobím si ilúzie, rozhodne nie, ale niektoré predsudky sú smiešné. jasne, že ich ego hypertrofovalo, majú to v povahe a mali na to podmienky. ale vety o 90% populácie sú absolútne smiešne.
každopádne, seriál je o ideály správneho až dokonalého spravodajstva, nie krajiny. a ja mám sci-fi rád :)
Jeden z producentov je mimochodom Nutter