Kdy to mistr přehnal

upraveno 10. listopadu 2010 v Akce a hlasování
Které scény vám připadají v Písni nevěrohodné? Určitě jste si možná někdy řekli "tak to už je moc". Ohnul to GRRM někdy přes koleno? Neříkejte, že ne. Nebo ne?
11011121416

Komentáře

  • upraveno 1. srpna 2012
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. srpna 2012
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. srpna 2012
    Tyrion je hned ve Hře o trůny vzteky bez sebe, když zjistí, že Tywin už Jaimeho odepsal. Tywin je pragmatik. Dokud před sebou Jaimeho neuviděl, tak s ním dál nepočítal (IMHO samozřejmě).
  • upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
    Souhlasím, že Tywin neviděl v Tyrionovi dědice. Dokonce mu to explicitně řekl: "Skála nikdy nebude tvoje" :-)

    Ale byl i otec. Nechtěl ho nechat popravit. A furt to byl Lannister, sehnal mu jako důstojné sídlo Zimohrad.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. srpna 2012
    Stejně tak řekl Jaimemu, že už není jeho syn, když si vybral být velitelem Královské gardy. Tywin není typický otec. Na své děti (myslím dvojčata) je spíš hrdý, než že by je miloval. V Jaimem vidí sám sebe a pokračovatele rodu, v Cersei vidí dobrý obchodní artikl a způsob jak posílit moc rodu.
  • upraveno 1. srpna 2012
    Tywin věděl, že je Cersei vdaná, Jamie v gardě a stejně sehnal Tyrionovi Zimohrad a Sever. myslím, že to nebyl žádný přechodný výbuch vzteku. On mu prostě chladně sdělil, že lannisterskému sídlu vládnout nebude.
  • upraveno 1. srpna 2012
    no, já myslim, že je typický šlechtický otec z dob středověku, neměřte ho podle dnešních měřítek.
    Navíc si uvědomte, že byl 20 let v KL, zatímco mu rostly děti, on je de facto až zas tak nevychovával...

    A co se Cat týče - to bude asi jiným uvažováním mužů a žen, jak tak na to koukám...
    zatímco my považujeme Catelyn za slípku, co svým totálně šíleným jednáním hodně způsobila pád Robba, tak slečny, ženy považují její jednání za typický příklad skvělého mateřského pudu a lidství a tím pádem tleskají (jestli to správně chápu)
    no, to se holt asi neshodnem, ale aspoň už chápu, proč ženy doporučují do partnerství Catelyn, zatímco většina z nás ji zuřivě odmítá...
    (nemyslím jen zde, ale pár známých, co to čte, pro ni taky nemá moc lichotivých označení)
    :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 1. srpna 2012
    Stark z hor: Já Catelyn ráda nemám, ale čím způsobila pád Robba? Dula do něj, to ano, ale já si stejně myslím, že svůj pád způsobil on sám.
  • upraveno 1. srpna 2012
    Stark z hor: Catelyn nikdo netleská, ale ten odpor k ní na druhou stranu moc nechápu. Robbovi sice její jednání uškodilo, ale uškodil si i sám a k RW vedlo daleko víc okolností než jenom to, že Catelyn pustila Jaimeho. Jak jsem zmínila výš, Tywin by do toho IMHO šel tak jako tak.

    Tyna: Prej sehnal Tyrionovi Zimohrad :D Seveřani si dovolují nesouhlasit, už jsem ale několikrát zmiňovala, že tohle Tywin vůbec nechápal.
  • upraveno 1. srpna 2012
    Pozor, já neřek, že by to byla jen její chyba, podle mě je to půl na půl - Robb a Cat - on odvál Freye, ona Karstarky - a tím pádem se na to někteří další taky vybodli, přece nebudou bojovat prohranou válku
    ;)
  • upraveno 1. srpna 2012
    Stark z hor: Ostatní - myslíš Bolton. I když je otázka, jestli by Robb svoje vazaly za nějakou dobu znova nezatáh do války (hodně dlouho by to ale asi nehrozilo).
  • upraveno 1. srpna 2012
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. srpna 2012
    Rudá svatba by se odehrála, i kdyby Jaime seděl pořád v kobce v Řekotočí. Tywin to plánoval už v době, kdy o Jaimeho propuštění ještě nevěděl, jestli se nepletu.
  • upraveno 1. srpna 2012
    Nevada: Se Sybel Kořenářkou si určitě posílal psaníčka už předtím ;)
  • upraveno 1. srpna 2012
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 1. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
    Nevada: Brynden Jaimem pohrdá - udělal by to, protože už by mu Jaime byl k ničemu.
  • upraveno 1. srpna 2012
    Když o tom tak přemýšlím, co udělala Catelyn špatně.

    1) Poradila Nedovi, ať jde do Králova přístaviště (nuž ano, mohla za ta léta vědět, že manžel je trouba, co si nechá useknout hlavu)

    2) Nechovala se hezky k Jonovi (eeee, není telepatka, neviděla mu do hlavy jako my a neviděla jaký je to uberklaďák, logicky se bála scénáře Domeric Ramsey, a taky)

    3) neprohlídla Malíčka (a kdo ano?)

    4) Zajala Tyriona (kdo by to neudělal, když jí její nejlepší kamarád prozradil, že si objednal vraždu jejího syna)

    5) Pustila Jamieho (pardon, že nejedná úplně logicky někdo, kdo právě zjistil, že jeho zraněnému a tříletému synovi, které nechal doma samotné, usekl hlavu někdo, koho považovali za přítele)

    mezitím zachránila Branovi život, doručila Nedovi zprávu, vyjednala Robbovi sňatek, vyjednávala s Renlym a sehnala si Brienne

    Hodnotit chyby Cat je typické "po bitvě každý generálem". To už mi připadá hloupější geniálnístratég Tywin, který za víc než dvacet let nestačil poznat svého syna a skončil se šípem v břiše.
  • upraveno 1. srpna 2012
    Branislav 'Gepeto': Tyrion by si moh říkat pán Zimohradu a dokonce by si tam nakonec moh hřát zadek. Nebyl by to víc než titul, když by ho nepřijali seveřnský lordi a to by nepřijali. Třeba Jan Lucemburský byl taky "polský král".
  • upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
    První chybou sladké Cat bylo zajmutí Tyriona, čímž rozzuřila Lannistery, následkem čehož přivedla do nebezpečí svého muže a děti.

  • upraveno 1. srpna 2012
    svoa00: Třeba by to zvládnul. S vnukem Neda Starka v náručí. Jan Lucemburský byl možná polský král, ale Karel IV byl Otec vlasti....

    Já bych si na něj vsadila :-)
  • upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.