Willem Tell už mě nebavil. Možná je to tím, že jsem ho poprvé viděl, když mi bylo asi patnáct. Robina jsem hltal asi jako jedenáctiletej kluk na polácích. Mělo to svoje kouzlo.
@Hildegarda: Určitě nostalgie hraje svoje, ale když jsem se koukal na Sandokana asi po dvaceti letech (viděl jsem ho asi jako osmiletej nebo desetiletej kluk), tak jsem si říkal - "To je boží!" Hned jsem si sehnal DVD a tehdejší přítelkyně mi nechala vyrobit tričko s tygrem. Mám ho dodnes a hrdě ho nosím...doma:-) Myslím, že i ty ostatní seriály by se mi líbily víc než 90% dnešní produkce. Na to vsadím levej malíček:-) Týká se to i českých a slovenských seriálů - Nemocnice na kraji města, Tisícročná včela, My všichni školou povinní, Dobrá voda. Jasně. Byly plné patosu, velikosti prostého člověka, hrdinů z obyčejného lidu. Ale byly sakra o dost koukatelnější, než to co se točí dnes. Měly příběh, reálný postavy, emoce, napětí a děj který někam směřoval. Některé jsou na csfd úplně zdupané. Moc tomu nerozumím. Asi se vymykám:-)
@Chmur Mam pocit, ze vtedy sa zli herci ani slaby scenar nedal zakryt efektnymi vybuchmi/maskami/exteriermi/pocitacovymi animaciami. Zostalo len hole herectvo, stare dobre remeslo. Na tom sa dalo stavat a ludia si to pamataju.
Nedávno jsme řešili nejděsivější věc, kterou jsme v dětství viděli. Pro mě to je jednoznačně večerníček Království květin s Lucií Vondráčkovou. Doteď si pamatuju, že jsem z toho měla noční můry a děsí mě smrtihlavové a slimáci. "Choroš pomož, dřevo oblož"
O toho starýho Robina Hooda jsem se bál, když jsem na to koukal jako malej toho ducha lesa Herma nebo jak se jmenoval ( měl hlavu jelena ) Nejlpší díl byl ten o těch čarodějnicích co hledali meč Robina. Dobrý byl taky o Templářích a samozřejmě poslední jak ho tam obkličují na tom pahorku a Robin je kosí šípama.
Robin Hood s Costnerem mě vždycky poslal smíchy na zem. Největší bijec ze všech je ČERNOCH? V době vlády Richarda I? To snad ne. Další věc byl dabing. Ať už naprosto idiotský překlad nebo hlasy samotné. A korunu všemu nasadil závěrečný boj s Šerifem kdy COstner jako největší hňup zakopne o lavičku, spadne ze schodů, zlomí si meč a ještě si rozbije hlavu o zeď.
Robin seriál s Praedem samozřejmě byl v dětství číslo 1, ale když jsem před časem viděl pár ukázek, asi bych to kromě hudby už nerozdejchal. Dětské lásky je někdy lépe nechat spát.
Costnerův Robin se mi líbil o dost méně, tam kraloval jedině Alan Rickman. Mariana měla těžký vrásky jako důkaz :)
Docela se mi líbil momentálně poslední od Scotta s Russelem Crowem (až na úplnej konec - Marianin útok s dětma si fakt mohli odpustit).
Tak jízda na poníkách byla v bitvě na pobřeží bala fakt hrozná. Celkově mě ale přišlo, že ten příběh byl divně poskládanej - četl jsem že bylo hodně verzí scénaře a dost se měnil což bylo znát. Skoro jsem říka, l že kdyby se film jmenoval třeba lučištník místo Hooda bylo by to lepší. A hlavní záporák v Cosnerově Robinovi byl dobře zahraný - měl dobrý hlášky - K služebnícím - Ty se stav v deset a ty v jedenáct s přítelem
Ironclad jsem viděl a nijka zvášť mě nezaujal ( a to přesto že mám rád historiský filmy ze středověku rád). Přišlo mě to jako zbytečně krvavý a místama dost přehnaná rubačka. Co jsem nechápal - mělo to dost vysoký hodnocení na čsfd ( teď už není tak vyskoký ale myslím že celkem dlouho bylo 90 %) což jsem vůbec nechápal
@flanker.27 Já mám totiž pocit, že mi kus filmu uniklo, protože z romantické linky si pamatuju jen to, že ona po něm jde jak slepice po flusu - on ji pošle do háje - ona z něj serve oblečení - mají se strašně rádi. Proti tomu Ygritte vypadá jako stará romantická duše.
Komentáře
prichytila som sa pri tom, ako sa usmievam pod fuzy :)
teraz sme odchovani na uplne inej HBO skole, uz by to pre nas nemalo to caro ako kedysi :'-(
Hned jsem si sehnal DVD a tehdejší přítelkyně mi nechala vyrobit tričko s tygrem. Mám ho dodnes a hrdě ho nosím...doma:-)
Myslím, že i ty ostatní seriály by se mi líbily víc než 90% dnešní produkce. Na to vsadím levej malíček:-)
Týká se to i českých a slovenských seriálů - Nemocnice na kraji města, Tisícročná včela, My všichni školou povinní, Dobrá voda. Jasně. Byly plné patosu, velikosti prostého člověka, hrdinů z obyčejného lidu. Ale byly sakra o dost koukatelnější, než to co se točí dnes. Měly příběh, reálný postavy, emoce, napětí a děj který někam směřoval. Některé jsou na csfd úplně zdupané. Moc tomu nerozumím. Asi se vymykám:-)
Costnerův Robin se mi líbil o dost méně, tam kraloval jedině Alan Rickman. Mariana měla těžký vrásky jako důkaz :)
Docela se mi líbil momentálně poslední od Scotta s Russelem Crowem (až na úplnej konec - Marianin útok s dětma si fakt mohli odpustit).
Jinak těch 65 % co to má teď je tak akorát.
Ale prostě tenhle snímek vypovídá o milostné lince hodně :)