Tanec s draky vyjde 12. července 2011!

upraveno 6. března 2011 v Píseň ledu a ohně
145791015

Komentáře

  • upraveno 10. března 2011
    V Bouři jsem právě u té Krvavé hostiny, takže jsem za otrokama, ale zatím se mi zdá, že její dějová linka je: pochoduju, plením, pochoduju, plením...

    Mě jde spíš o to, že její dosazení na trůn nic neřeší. Osobně bych fandila, jak už to někdo říkal, rozsypání na menší království. Nereálné, ale stejně...
  • upraveno 10. března 2011
    Přirozenými dědici jsou Baratheonové - nejbližší pokrevní příbuzní. Edric Bouře je kandidát "nejlegitimnější", Mya Kámen nejvhodnější (za manžela by mohla dostat dědice Vysoké Zahrady).

    Jinak to vidím tak, že Dorny hodí přes palubu (asi patnáctitisícová armáda vlastní s asi stotisícovou armádou dědičných nepřátel počítaje v to i čtyři velké rody (dva mají slušný vliv ve Svobodných městech), nezvladatelní, jeden Matell těch patnáct let prožral a prochlastal, druhý prochlastal a prošoustal, politicky neschopní vůdci, navíc to tam vypadá na velké vraždění - a následně na povstání splašenců proti teď už umírajícímu Doranovi) a spíš se pokusí ohánět Baratheony a skoušet lobovat u bhývalých nepřátel (když se "přátelé" neosvědčili: podvody, neschopnost a neadekvátní požadavky).

    Je otázka, na čí stranu se přidá Malíček, respektive jaký bude budoucí vývoj (Ustojí Tyrellové Cersein komplot? Zůstane Cersei u moci? Jakou paseku udělají Železní muži? Jaké následky bude mít ta Arianina pitomost s Myrcellinou korunovací? Jak se budou vyvíjet vztahy mezi rody? Jihem a Bouřlivým Koncem? Jihem a Poříčím se Severem?). A Varys je taky významným hráčem, Cersei se podařilo nasrat Železnou banku.

    Dany až tak bez šancí není.
  • upraveno 10. března 2011
    S těmi vulgarismy se snažte krotit... :-)
  • upraveno 10. března 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. března 2011
    Říká se že cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. U Dany to není nic než představy, že koná dobro. Válka a hrozba, klasický úkryt diktátorů při ospravedlňování svých činů. Nazvat to humanismem je jako nazvat humanistou Marata. P. S. Cvičit si nic nepotřebuju, ona si sama nabíhá do rány...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 10. března 2011
    Humanismus nemá ve středověku co dělat. Tam platí pouze pravidlo: "silnější pes mrdá"
  • MIlMIl
    upraveno 11. března 2011
    Je logické, že se tempo vydávání dalších dílů bude zvyšovat, zároveň bude každý další díl tenší než ten předchozí. To proto, že postupně vymře celé Západozemí i zbytek světa.
  • upraveno 11. března 2011
    No zatím to vypadá, že Tanec bude naopak nejtlustší díl, někde na úrovni Bouře. Tak uvidíme, kdo v něm opustí "hru". Zatím je jasné jen, že přežije Sansa a Aeron, kteří už jsou potvrzení pro Vichry zimy (přesunuly se tam některé jejich kapitoly).
  • upraveno 11. března 2011
  • upraveno 11. března 2011
    Anomander - Já jsem ten poslední, kdo by se za snažil být korektní za každou cenu, ale někdo jiný by se mohl urazit. :-)
  • upraveno 11. března 2011
  • upraveno 12. března 2011
    Tak Tanec je momentálně o 30 normostran delší než Bouře mečů a pořád ještě to není konečné číslo.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 12. března 2011
    To zní dobře. Však se není čemu divit. Taky tam bude nejvíce POV postav. Nebo jak to vlastně nakonec Mistr pořešil? Bude to ta druhá půlka děje Hostiny nebo to bude časově navazovat na Hostinu. Takže tam bude Tyrion, Daenerys, Jon... ale i Sam, Sansa, Jaime... ?
  • upraveno 12. března 2011
    Myslím, že Tanec by měl postupně Hostinu předehnat. Dříve bylo poměrně jasno v POV, ale poslední rok se to stalo dost nepřehledný, takže sám nevim.
  • upraveno 18. března 2011
  • upraveno 27. března 2011
    Další 2 kapitoly jsou dokončené. Už je přesáhnuto 1600 normostran. A další prý přibudou - být vydavatelem, začal bych být nervózní, jestli ten termín fakt půjde splnit. :-)
  • upraveno 27. března 2011
  • upraveno 27. března 2011
    Já teda nevim, jestli to překládám správně, manuscript-normostrana, jen se mi to líp píše. Ale každopádně je to hafo, to jo. A ten obrázek docela sedí vzhledem k tomu, jak o Tanci GRRM stále mluví jako o Kongovi, kterého má na hrbu a jak už v dáli slyší letadla :-)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 27. března 2011
    Za ten obrázek dík. Ukládám pro pozdější použití.
    A Martinovi někdo napište, ať nemachruje a něco si nechá pro další díl. Aspoň ho bude mít pak dřív hotový. Čím víc toho bude psát, tím déle taky budeme čekat na překlad :o(
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. března 2011
    1600? Tak to bude pořádně dlouhý tanec! To budu číst až do vydání další knihy.
  • upraveno 27. března 2011
    Montenzuma3: Vidím to podobně. Nechci zažít další mnohaleté čekání, takže Tanec budu číst vždy jednu větu týdně a třeba to dočtu zhruba v době vydání dalšího dílu :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. března 2011
    Já nechával diplomku na poslední chvíli, takže mi nezbylo než napsat to za tejden...
  • upraveno 28. března 2011
    Já už dva měsíce smolim zadání své diplomky :-)
  • upraveno 28. března 2011
    Já taktéž s psaním diplomky nepospíchal a hrubě mě to nebavilo:-) Naštěstí jsem, i když student PřF, dělal diplomku FTK a tam i mé, podle mě pomalé tempo, bylo na jejich poměry rychlé:-)))
  • upraveno 28. března 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. března 2011
    Policejní akademie...

    Tedy abych byl přesnej, nebylo to že bych to za tejden vymyslel a napsal, tohle jsem skutečně měl promyšlený a propracovaný dávno, ale prostě se mi to nechtělo začít psát.
  • upraveno 29. března 2011
    tyjo, já psal diplomku tři roky a pět let disertačku :(
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. března 2011
    Jiný je to taky u kecacího tématu a jiný u technický věci, kde k tomu musej bejt výpočty, kamarád matematik teď obhajoval disertaci, na který taky dělal tak tři roky.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 30. března 2011
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 30. března 2011
    :D

    Měli by jsme zavolat B. Willisovi ať je ve střehu.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.