V Bouři jsem právě u té Krvavé hostiny, takže jsem za otrokama, ale zatím se mi zdá, že její dějová linka je: pochoduju, plením, pochoduju, plením...
Mě jde spíš o to, že její dosazení na trůn nic neřeší. Osobně bych fandila, jak už to někdo říkal, rozsypání na menší království. Nereálné, ale stejně...
Přirozenými dědici jsou Baratheonové - nejbližší pokrevní příbuzní. Edric Bouře je kandidát "nejlegitimnější", Mya Kámen nejvhodnější (za manžela by mohla dostat dědice Vysoké Zahrady).
Jinak to vidím tak, že Dorny hodí přes palubu (asi patnáctitisícová armáda vlastní s asi stotisícovou armádou dědičných nepřátel počítaje v to i čtyři velké rody (dva mají slušný vliv ve Svobodných městech), nezvladatelní, jeden Matell těch patnáct let prožral a prochlastal, druhý prochlastal a prošoustal, politicky neschopní vůdci, navíc to tam vypadá na velké vraždění - a následně na povstání splašenců proti teď už umírajícímu Doranovi) a spíš se pokusí ohánět Baratheony a skoušet lobovat u bhývalých nepřátel (když se "přátelé" neosvědčili: podvody, neschopnost a neadekvátní požadavky).
Je otázka, na čí stranu se přidá Malíček, respektive jaký bude budoucí vývoj (Ustojí Tyrellové Cersein komplot? Zůstane Cersei u moci? Jakou paseku udělají Železní muži? Jaké následky bude mít ta Arianina pitomost s Myrcellinou korunovací? Jak se budou vyvíjet vztahy mezi rody? Jihem a Bouřlivým Koncem? Jihem a Poříčím se Severem?). A Varys je taky významným hráčem, Cersei se podařilo nasrat Železnou banku.
Říká se že cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. U Dany to není nic než představy, že koná dobro. Válka a hrozba, klasický úkryt diktátorů při ospravedlňování svých činů. Nazvat to humanismem je jako nazvat humanistou Marata. P. S. Cvičit si nic nepotřebuju, ona si sama nabíhá do rány...
Je logické, že se tempo vydávání dalších dílů bude zvyšovat, zároveň bude každý další díl tenší než ten předchozí. To proto, že postupně vymře celé Západozemí i zbytek světa.
No zatím to vypadá, že Tanec bude naopak nejtlustší díl, někde na úrovni Bouře. Tak uvidíme, kdo v něm opustí "hru". Zatím je jasné jen, že přežije Sansa a Aeron, kteří už jsou potvrzení pro Vichry zimy (přesunuly se tam některé jejich kapitoly).
To zní dobře. Však se není čemu divit. Taky tam bude nejvíce POV postav. Nebo jak to vlastně nakonec Mistr pořešil? Bude to ta druhá půlka děje Hostiny nebo to bude časově navazovat na Hostinu. Takže tam bude Tyrion, Daenerys, Jon... ale i Sam, Sansa, Jaime... ?
Další 2 kapitoly jsou dokončené. Už je přesáhnuto 1600 normostran. A další prý přibudou - být vydavatelem, začal bych být nervózní, jestli ten termín fakt půjde splnit. :-)
Já teda nevim, jestli to překládám správně, manuscript-normostrana, jen se mi to líp píše. Ale každopádně je to hafo, to jo. A ten obrázek docela sedí vzhledem k tomu, jak o Tanci GRRM stále mluví jako o Kongovi, kterého má na hrbu a jak už v dáli slyší letadla :-)
Za ten obrázek dík. Ukládám pro pozdější použití. A Martinovi někdo napište, ať nemachruje a něco si nechá pro další díl. Aspoň ho bude mít pak dřív hotový. Čím víc toho bude psát, tím déle taky budeme čekat na překlad :o(
Montenzuma3: Vidím to podobně. Nechci zažít další mnohaleté čekání, takže Tanec budu číst vždy jednu větu týdně a třeba to dočtu zhruba v době vydání dalšího dílu :-D
Já taktéž s psaním diplomky nepospíchal a hrubě mě to nebavilo:-) Naštěstí jsem, i když student PřF, dělal diplomku FTK a tam i mé, podle mě pomalé tempo, bylo na jejich poměry rychlé:-)))
Tedy abych byl přesnej, nebylo to že bych to za tejden vymyslel a napsal, tohle jsem skutečně měl promyšlený a propracovaný dávno, ale prostě se mi to nechtělo začít psát.
Jiný je to taky u kecacího tématu a jiný u technický věci, kde k tomu musej bejt výpočty, kamarád matematik teď obhajoval disertaci, na který taky dělal tak tři roky.
Komentáře
Mě jde spíš o to, že její dosazení na trůn nic neřeší. Osobně bych fandila, jak už to někdo říkal, rozsypání na menší království. Nereálné, ale stejně...
Jinak to vidím tak, že Dorny hodí přes palubu (asi patnáctitisícová armáda vlastní s asi stotisícovou armádou dědičných nepřátel počítaje v to i čtyři velké rody (dva mají slušný vliv ve Svobodných městech), nezvladatelní, jeden Matell těch patnáct let prožral a prochlastal, druhý prochlastal a prošoustal, politicky neschopní vůdci, navíc to tam vypadá na velké vraždění - a následně na povstání splašenců proti teď už umírajícímu Doranovi) a spíš se pokusí ohánět Baratheony a skoušet lobovat u bhývalých nepřátel (když se "přátelé" neosvědčili: podvody, neschopnost a neadekvátní požadavky).
Je otázka, na čí stranu se přidá Malíček, respektive jaký bude budoucí vývoj (Ustojí Tyrellové Cersein komplot? Zůstane Cersei u moci? Jakou paseku udělají Železní muži? Jaké následky bude mít ta Arianina pitomost s Myrcellinou korunovací? Jak se budou vyvíjet vztahy mezi rody? Jihem a Bouřlivým Koncem? Jihem a Poříčím se Severem?). A Varys je taky významným hráčem, Cersei se podařilo nasrat Železnou banku.
Dany až tak bez šancí není.
A Martinovi někdo napište, ať nemachruje a něco si nechá pro další díl. Aspoň ho bude mít pak dřív hotový. Čím víc toho bude psát, tím déle taky budeme čekat na překlad :o(
Tedy abych byl přesnej, nebylo to že bych to za tejden vymyslel a napsal, tohle jsem skutečně měl promyšlený a propracovaný dávno, ale prostě se mi to nechtělo začít psát.
:o)))
Měli by jsme zavolat B. Willisovi ať je ve střehu.